Investice do komodit mohou přinést zajímavé finanční zisky. Na komoditním trhu lze obchodovat s ropou, kukuřicí, pšenicí, cukrem nebo kávou. Například poslední zmíněná komodita má velké výchylky kurzů. Ty jsou závislé jako u ostatních zemědělských plodin na úrodě. Právě tento fakt nahrává krátkodobým investorům.


Na plodinových burzách se setkáváme s dvěma druhy kávy – Arabika, která se obchoduje v New Yorku a Robusta, kterou najdeme v Londýně. komodity-kavaVelkou roli také hraje kurz měny, ve které je daná komodita obchodována. Jedná se zpravidla o americký dolar, který může vůči koruně být značně pohyblivý. Pokud očekáváme růst některé z komodit, koupíme future kontrakt. Pak jen čekáme na nejlepší okamžik jeho prodeje. Ten se může dostavit během několika hodin, ale také je někdy třeba počkat si půl roku nebo déle. Obchodování s komoditami proto patří k rizikovým obchodům, na kterých lze rychle vydělat ale také můžete přijít o značnou část investovaných prostředků.

Obchodování zlata a drahých kovů

Mezi nejvyhledávanější komodity patří drahé kovy hlavně zlato. To se nabízí v několika podobách. Často se setkáváme s mincemi, cihlami nebo slitky. Se zlatem však můžeme obchodovat také prostřednictvím futures kontraktů. Jedná se o obchody s kontraktem o velikosti 100 trojských uncí. Oproti fyzickému nákupu zlata mají tyto opce výhodu v rychlé likviditě. Odpadá rovněž starost s uskladnění (pronájem sejfu). Dalším jejich plusem je možnost jejich nákupu na tzv. páku, kdy se platí pouze záloha. Zlato po několika letech prudkého posilování aktuálně oslabilo na nejnižší cenu za 5 roků, a tak možná nastává správný čas pro nákup. K jiným zajímavým komoditám patří stříbro, platina nebo diamanty.

Zajímavá může být investice do diamantů. jejich cena závisí na hmotnosti, barvě, čistotě a brusu. Jejich výhodou je extrémní koncentrace bohatství ve hmotě. Jen skutečné dobrý odborník se však v diamantech vyzná. Laik snadno zamění laciné sklíčko za cenný kámen. Investiční diamant má certifikát z gemologické laboratoře, je zabalen a popsán laserem. Na rozdíl od zlata je u diamantů problém s jejich likviditou. Nezřídka je složité najít kupce. Pokud chceme své peníze skutečně zhodnotit, tak bychom měli nakoupit za minimálně 200 000 Kč. Investovat můžeme také do fondů ETF spravující společnosti, které diamanty těží. Jejich cena se uvádí v amerických dolarech. Odborníci proto radí nakupovat je, když je kurz české koruny vysoko vůči této měně.

http://www.activecapital.cz/wp-content/uploads/2015/09/komodity-kava.jpghttp://www.activecapital.cz/wp-content/uploads/2015/09/komodity-kava-150x150.jpgadminKam investovat peníze?Investice do komodit mohou přinést zajímavé finanční zisky. Na komoditním trhu lze obchodovat s ropou, kukuřicí, pšenicí, cukrem nebo kávou. Například poslední zmíněná komodita má velké výchylky kurzů. Ty jsou závislé jako u ostatních zemědělských plodin na úrodě. Právě tento fakt nahrává krátkodobým investorům. Na plodinových burzách se setkáváme s dvěma...investice a obchodování