Donedávna se o měnovou politiku staraly centrální banky. Kryptoměna Bitcoin se však tomuto pravidlu vymyká. Používá internetovou opensource P2P platební síť. Tuto měnu žádné banky, vlády ba dokonce ani její autor neovlivňují.


Síť vznikla v roce 2009, kdy ji popsala skupina lidí pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. V září 2012 byla založena Bitcoin Foudation, která se stará o jeho infrastrukturu, sleduje hrozby a propaguje tuto měnu. V současné době platby využívají oficiálního softwarového klienta, o který se starají dobrovolníci z celého světa.

kryptomena-bitcoinBitcoin umožňuje anonymní držení a převod měny. Ukládají se v počítači v souboru nebo uchovávají pomocí služby třetí strany. Množství měny v oběhu je předem dané, což vylučuje vznik inflační spirály. Účastníci obchodu s bitcoiny se dělí na dvě skupiny. Tou první jsou koncoví uživatelé. To jsou lidé, kteří si posílají peníze. K tomu potřebují mít aspoň jednu peněženku, což jsou vlastně adresy pro platby. Druhou skupinu tvoří těžaři. Ti potvrzují transakce v síti. Těžaři seskupí transakce čekající na potvrzení. Přidají k nim odkaz na předešlý potvrzený blok transakcí a kryptografickou nonci.

Hodnota Bitcoinu se vytváří čistě podle nabídky a poptávky. Není kryta zlatem ani jinými drahými kovy. Za svou krátkou existenci hodnota Bitcoinu značně stoupla. Další alternativní měnou je Litecoin. Jako první začala používat algoritmus scrypt. Litecoiny lze získat ve směnárnách na bázi burzy. Po registraci je možné je měnit z a do eur a amerických dolarů. K směně můžeme využít BTC-e.com, Cryptsy.com, Bter.com nebo Bittrex.cm. Existuje také jednoduchá a přehledná česká směnárna Menybudoucnosti.cz

http://www.activecapital.cz/wp-content/uploads/2015/09/kryptomena-bitcoin.jpghttp://www.activecapital.cz/wp-content/uploads/2015/09/kryptomena-bitcoin-150x150.jpgadminKam investovat peníze?Obchodování ForexDonedávna se o měnovou politiku staraly centrální banky. Kryptoměna Bitcoin se však tomuto pravidlu vymyká. Používá internetovou opensource P2P platební síť. Tuto měnu žádné banky, vlády ba dokonce ani její autor neovlivňují. Síť vznikla v roce 2009, kdy ji popsala skupina lidí pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. V září 2012 byla...investice a obchodování