Binární opce jsou velmi zajímavým investičním nástrojem. Jedná se o poměrně jednoduché a přehledné obchodování. Dobrým tipem se dá zhodnotit vklad i o stovky procent. Podobně jako u jiných opcí i zde má vlastník právo nikoliv však povinnost koupit či prodat podkladové aktivum v daném čase.


Výhodou u těchto obchodů ke skutečnost, že můžeme ztratit pouze danou částku bez ohledu na velikost poklesu. Totéž ale bohužel platí i v případě zisku. Binární opce se proto hodí pro opatrné obchodníky.

Můžeme je rozdělit na několik druhů:

binarni-opceHigh/low představuje sázku na pohyb nahoru nebo dolů od současné hodnoty. Speciálním druhem je 60 seconds, kdy odhadujeme pohyb v průběhu pouhé minuty. Above/below je tip na překročení určité hodnoty. U binární opce touch/no touch odhadujeme její cenu v čase expirace. Můžeme však tipovat pouze cenové rozmezí a to u boundary.

Novější druh opce knock – in/knock – out dává možnost obchodníkovi určit hodnotu, kterou zasáhne nejdříve. Zisky se zde různí. Většinou se však jedná o zhodnocení od 65 % až po stovky procent. Vše záleží od expirace a typu opce. Krátkodobé druhy (1 – 60 minut) nabízejí zpravidla 60 % zhodnocení. Investice do jedné opce je však limitována. Tato hranice se však liší u jednotlivých makléřů. Pohybuje se v rozmezí 1000 – 20000 amerických dolarů.

http://www.activecapital.cz/wp-content/uploads/2015/09/binarni-opce.jpghttp://www.activecapital.cz/wp-content/uploads/2015/09/binarni-opce-150x150.jpgadminKam investovat peníze?Binární opce jsou velmi zajímavým investičním nástrojem. Jedná se o poměrně jednoduché a přehledné obchodování. Dobrým tipem se dá zhodnotit vklad i o stovky procent. Podobně jako u jiných opcí i zde má vlastník právo nikoliv však povinnost koupit či prodat podkladové aktivum v daném čase. Výhodou u těchto obchodů ke...investice a obchodování